Siła pozytywnego myślenia Pozytywne afirmacje

Moje życie jest wyjątkowe Mam prawo do wyrażania siebie

Tworząc medytacje, afirmacje i wizualizacje, coraz bardziej zadziwia mnie potęga słów. Zarówno tych, z których składają się nasze myśli, jak i wypowiadanych na głos lub słyszanych.

Ze słowami mocno związana jest wiara w ich prawdziwość. Bywa, że jest tak wielka, iż potrafi radykalnie zmieniać nasze życie. U jednych to życie potrafi zniszczyć, innych zaś wprowadzić w stan szczęścia i radości.

Jakich miałeś nauczycieli?

Rodzimy się – jak niektórzy twierdzą – jako biała, niezapisana tablica. Przez kilka pierwszych lat, ucząc się języka i poznając świat, chłoniemy wszystko jak gąbka, bez filtrów, które mogłyby nas ustrzec przed słownymi śmieciami.

Nie każdy trafia na dobrych nauczycieli. Niestety o wiele częściej lekcje świata i życia wypełnione są “mieszanką firmową” – można tu znaleźć zarówno to, co nam służy, jak i to, co odbijać nam się będzie przez całe życie, nie pozwalając na cieszenie się codziennością.

Słowa, które docierały do nas przez lata, utrwaliły się w formie przekonań, a te przejęły stery naszego życia. Jeśli nie są co jakiś czas sprawdzane, korygowane, zmieniane i czyszczone, mogą zubożyć nasze życie i sprawić, że tak naprawdę żyć będziemy wg scenariusza, który ułożył ktoś inny.

Dlaczego wciąż mam w życiu pod górkę

Dziwimy się, że wciąż nam się nie układa, mamy pod górkę, boimy się tak wielu rzeczy, nie wierzymy we własne siły i możliwości, świat postrzegamy jako niebezpieczne i niegodne zaufania miejsce. Niestety codzienność zdaje się jedynie utwierdzać nas w przekonaniu, że tak właśnie jest. Trudno poddać to w wątpliwość. Ludzie są nieuczciwi, źli, wrogo nastawieni, czekający, by nas wykorzystać, ograbić, zdeptać, krocząc po trupach na drodze do wyznaczonych celów. Najczęściej robią tak ci, którzy też się boją, też nie kochają siebie i wybrali walkę ze światem, zamiast poddanie się innym.

Słowa, których używamy na co dzień, jak kropla, drążą skałę naszej rzeczywistości, tworząc to, co widzimy teraz. To efekt naszych przeszłych decyzji, przekonań, tak a nie inaczej przeprowadzonych rozmów, dokonanych wyborów, zmarnowanych szans.

Dzieje się tak, bo…

• Nie wierzymy, że nam się uda.
• Nie ufamy sobie, że damy radę.
• Nie doceniamy siebie i swoich możliwości. Inni tak – są lepsi, mocniejsi, mądrzejsi, sprytniejsi, bardziej zaradni. Oni mogą, potrafią. Ja nie.

Jeśli takie, albo podobne przekonania, wciąż towarzyszą nam w codziennym życiu, to czas, by zadać sobie kilka pytań. Możesz to zrobić teraz, a możesz do nich wrócić w innym czasie. Niezależnie od tego, w tej chwili powoli je przeczytaj, zatrzymując się przy każdym jedynie na moment, by weszło do umysłowego krwiobiegu.

  1. Kto po raz pierwszy powiedział nam, że nie damy rady?
  2. Jakie zdarzenie zaważyło na tym, że uznaliśmy to za prawdę?
  3. Jakie powtarzające się słowa sprawiły, że przestaliśmy doceniać swoją wartość, mądrość, swoje umiejętności radzenia sobie z życiowymi sytuacjami?
  4. Kto skutecznie nas przekonał, że jesteśmy kimś zupełnie innym, niż w rzeczywistości?
  5. Dlaczego mu uwierzyliśmy?
  6. Czemu nie zapytaliśmy swojego serca?
  7. Czemu nie przemyśleliśmy tego dobrze, zanim przyjęliśmy do swojego życia słowa, które to życie niszczą każdego dnia?

Siła pozytywnego myślenia w praktyce

Pomoc w naprawieniu tego, to jeden z powodów dla których powstała ta strona. Każe przekonanie, pogląd, sposób patrzenia na siebie, ludzi i świat można zmienić. Nie przez bezmyślne klepanie afirmacji, ale z pomocą przenikających nas słów, uczuć, emocji i obrazów.
Kiedy poczujemy się lepiej, oczyszczeni, wolni wewnętrznie, choć przez chwilę bezpieczni, jest szansa, że krok po kroku zaczniemy inaczej patrzeć na wszystko, co składa się na nasze życie.

Jesteśmy żyjącymi, czującymi i myślącymi istotami i warci jesteśmy tego, by każdy dzień był dla nas nagrodą, przygodą, radością, czasem twórczej ekspresji i szczęścia.

Wstań, wyprostuj się, wpatrz się w linię horyzontu, rozłóż na boki swoje ręce, dłonie zaciśnij tak mocno jak potrafisz i z pełnym zaangażowanie i wiarą w wypowiadane słowa, powiedz przynajmniej 10 razy:

Jestem silny/a i godny/a szacunku.

Jestem silny/a i kochany/a.

Jestem silny/a i kocham.

Jestem silny/a i uwielbiam to!

Niech zapadnie to głęboko, niech zacznie w tobie krążyć, niech zacznie żyć nowym życiem.

Wyobraźnia – nieocenione wsparcie pozytywnego myślenia

Wyobraź sobie, że taki właśnie jesteś. Poczuj to całym sobą. Zobacz siebie wyprostowanego, z uniesioną głową, pewnie patrzącego przed siebie, kroczącego bez lęku z oczami pełnymi wiary siebie, ludzi, świat. Niezależnie od tego, co dzieje się na zewnątrz – w swoim wnętrzu możesz pozwolić sobie na takie samopoczucie, jakie chcesz mieć i nikt nie ma prawa Ci tego zabronić. Twoje wnętrze, myśli, emocje – należą do Ciebie.

Jesteś wart tylko tego, co w życiu najlepsze. Przestań się bronić przed tym, mówiąc, że nie jesteś godny, wart, nie zasługujesz. Na prawdziwą miłość się nie zasługuje. Można się jedynie na nią otworzyć. Jesteś wart takiej właśnie miłości.

Niech słowa Pozytywnych afirmacji, pomogą ci w stworzeniu w sobie rzeczywistości zbudowanej z uczuć spokoju, poczucia bezpieczeństwa, wolności, miłości, radości i wiary, że to, co najlepsze w twoim życiu, wciąż jest możliwe i czeka na ukazanie się.

Niech prowadzi cię twoje serce. Niech dzieją się cuda, które wypełnią twoje życie tym, co dla ciebie najlepsze.

Wersja dla kobiet:

Icon

Pozytywne afirmacje - wersja dla kobiet

Icon

Pozytywne afirmacje - tekst - wersja dla kobiet

Wersja dla mężczyzn:

Icon

Pozytywne afirmacje - wersja dla mężczyzn

Icon

Pozytywne afirmacje - tekst - wersja dla mężczyzn

Pozytywne afirmacje na każdy dzień

Wersja dla kobiet

Jestem silna i godna szacunku.
Jestem coraz lepsza we wszystkim co robię i wiem, że mogę być jeszcze lepsza, jeśli tylko zechcę.
Akceptuję siebie taką, jaka teraz jestem. Wiem, że mogę udoskonalić to, co jest moje: ciało, umysł, ducha, emocje. Tak, by mi służyły. Bym czuła się ze sobą dobrze.
Już teraz cieszę się dobrym zdrowiem, witalności i pozytywnym nastawieniem do życia, ludzi i świata.
Z każdym dniem, z każdą chwila, czuję się coraz lepiej i lepiej.
Pozwalam sobie czuć się dobrze w tej chwili, która trwa.
Wiem, czego tak naprawdę chcę w moim życiu i jestem coraz bardziej przekonana, że mogę to osiągnąć. Dam radę. Jestem silna i mądra.
Jestem wdzięczna za moje życie. Każdego dnia robię wszystko, by było jeszcze lepsze, bardziej świadome i wypełnione szczęściem.
Wszystko w moim życiu ma sens, choć mogę tego czasem nie dostrzegać. To, co robię jest właściwe, twórcze, mądre i wartościowe.
W życiu sprzyja mi szczęście, a ja skupiam się na tym, co dobrego może mnie jeszcze spotkać. Wszystko w życiu mi sprzyja: ludzie, zdarzenia, okoliczności. Dbam o swoje dobre samopoczucie, bo wiem, że im lepiej się czuję, tym więcej dobrych myśli, uczuć, zdarzeń pojawia się w moim życiu. Dobro przyciąga dobro.
Z każdym dniem coraz bardziej i bardziej akceptuję siebie.
Im bardziej ja akceptuję siebie, tym bardziej akceptują mnie inni. Im bardziej kocham
i akceptuję siebie, tym więcej ludzi mnie dostrzega i chce ze mną przebywać, bo jest we mnie coraz więcej radości życia.
Jestem ważna. Jestem wyjątkowa.
Mam prawo do istnienia. Do posiadania swoich granic. Do wyrażania siebie w takich sposób, w jaki chcę.
Moje życie jest wyjątkowe. Choć nie jest doskonałe, to jest moje i każdego dnia zamierzam jak najlepiej o siebie dbać, siebie szanować i doceniać. Jestem kochana i akceptowana taka, jaka jestem.